Dziś 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, ale u nas tempo prac wcale nie zwalnia! Wojna polsko-bolszewicka coraz bliżej. W tej chwili na polu bitwy walczy już dzielna Polska Piechota (proszę zwrócić uwagę na regulaminowe ładownicę, hełm Adriana wz. 15 i niezawodny karabin Mosin).
Straty są nieuniknione, bolszewickie Maximy prowadzą ciegłą ogień 😉
Mamy nadzieje, że w kolejnym wpisie pokażemy już mapę strategiczną.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu
„Patriotyzm Jutra”
Witam. Którego roku można spodziewać się gry na skepie play? Powodzenia!
Poboczne:
W Powstaniu Styczniowym poziom trudności Niemożliwy nie ma wydarzeń na mapie (Wygrane bitwy etc.)
W poradniku jest również na zdjęciu oddział z insygnią młotka ale tacy żołnierze nie znajdują się w grze? Bardzo mnie ten oddział zaciekawił.
Moje urządzenie to Samsung Galaxy S9+
Wersja Alpha jest już w Google Play!
Symbolem młotka mieli być oznaczenia Saperzy, ale niestety mechanika budowania szańców nigdy nie znalazła się w grze 🙁
Podobny los spotkał Komitety Niewiast i Rakietników.
Powstanie Styczniowe – ‚odkryłem’ je na nowo. Grę znalazłem przypadkiem jesienią 2020 i od razu mnie urzekła. Jej scenariusz, grafika oraz walory edukacyjne są niezwykłe. Gra jest naprawdę znakomita. Wciąga, zastanawia i zaskakuje. Potrafi zainteresować i skłonić do pogłębienia wiedzy. Uzmysławia jak wiele miejsc, które znamy, związanych jest z powstaniem, którego nie znamy. Jak wiele z nich znajduje się tuż obok nas lub na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek. GRA zmusza też do przemyśleń o naturze ‚ducha narodu’, jego przywarach i zaletach. Przeszedłem cały scenariusz 4 razy i ani razu rozgrywka nie potoczyła się identycznie. Pomimo, że udało mi się ‚odkryć’ pewne prawidłowości algorytmu to i tak za każdym razem było ciekawie. Niektóre z bitew rozgrywałem wielokrotnie. Z różnym zestawem oddziałów , ich ustawieniem i taktyką. Zawsze z przyjemnością. Gratuluję pomysłu i jego realizacji oraz dziękuję za jej stworzenie. Jedyne czego mógłbym sobie życzyć to dalszego jej rozwoju: dodania do gry kolejnych potyczek i bitew oraz przeniesienia jej na PC. Myślę, że warto o tym pomyśleć, szczególnie , że przed nami kolejna rocznica wybuchu powstania. ;o)