Forum Fundacji Interaktywnej

Pełna wersja: Kiedy do zerówki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Z żoną mamy dylemat - kiedy posłać dziecko do zerówki? W wieku 6, czy 7 lat? Bardzo proszę o wszelkie rady.
6 Smile To idealny wiek na zerówkę.
Dyrektor może przyjąć sześciolatka do szkoły, jeżeli pozwalają na to warunki organizacyjne szkoły. Ponadto warunkiem jest odbycie przez dziecko przygotowania przedszkolnego w roku poprzedzającym pójście do szkoły.

Zobacz również: Kiedy gmina ma obowiązek zapewnić uczniom dowóz do szkoły

Istnieje również możliwość posłania do szkoły sześciolatka, który nie odbył wymaganego przygotowania przedszkolnego, jeżeli posiada pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego.

Sześciolatek nie musi zatem rozpoczynać edukacji szkolnej. Nie oznacza to jednak, że może pozostać w domu. Dziecko w wieku 6 lat ma obowiązek uczestniczenia w obowiązkowych zajęciach przedszkolnych.

Termin zapisywania dzieci do szkół określają same szkoły. Nie ma tu przepisów ustawowych.

Rodzice mogą zapisać do szkoły również sześcioletnie dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności. Istotna jest tu możliwość dostosowania warunków kształcenia do potrzeb takiego dziecka.
Ostatnio miałam okazję słyszeć jak pewna pani profesor oznajmiła studentkom, że nasze wypasione sześciolatki nie powinny „zalegać w zerówkach”. I może bez wielkiej finezji, ale miała sporo racji. Nam (mamom) wydaje się, że to jeszcze maluszek, ale często ten maluszek potrafi zadziwić wiedzą czy sprawnością obsługi komputera. Nie jest tak?
Przekierowanie