Forum Fundacji Interaktywnej

Pełna wersja: Podróże, a edukacyjna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jak sądzicie, czy podróże i wycieczki mają duże znaczenie w edukacji społecznej? Je jestem zdecydowanie zwolennikiem tej teorii.
Tak uważam, że podróżowanie rozwija. Poznawanie innych kultur w bezpośredni sposób przyczynia się do kształtowania naszej osobowości, stajemy się bardziej otwarci, nie odczuwamy strachu przed nowymi rzeczami, które pojawiają się na naszej drodze.
podrózowanie po całym świecie to moje marzenie Smile mam nadzieje że bede zarabial w przyszlośći tyle zeby pozwiedzać pare swoich ulubionych miejsc na ziemi Smile

podrózowanie po całym świecie to moje marzenie Smile mam nadzieje że bede zarabial w przyszlośći tyle zeby pozwiedzać pare swoich ulubionych miejsc na ziemi Smile pozdrawiam
Wycieczka z reguły budzi zainteresowanie dzieci i młodzieży, jest więc ważnym motywem uczenia się i poznawania otaczającego świata. Przyczynia się do rozwijania uczuć patriotycznych, społecznych, estetycznych, wpływa na kształtowanie się takich cech charakteru jak: koleżeńskość, wytrwałość, zaradność. Wycieczki zbliżają szkołę do życia, ukazują pracę człowieka i zmiany jakich człowiek dokonuje w otaczającym go świecie. Każda wycieczka powinna mieć swój cel dostosowany do potrzeb, wieku i poziomu intelektualnego uczestników
Udając się na wycieczkę do danej miejscowości dobrze jest zorganizować spotkanie z ludźmi, którzy opowiedzą o zwyczajach i obrzędach regionu, zaznajomią z gwarą, pośpiewają przyśpiewki i zatańczą ludowe tańce lub zaproszą na jakąś uroczystość lokalną.

Poprzez wycieczkę zacieśniamy więzi społeczne, zbliżamy się do siebie, pozyskujemy przyjaciół.
Moim zdaniem to życie, problemy i doświadczenia człowieka uczą jak postępować i jakich wyborów dokonywać.
Ale podróże również.
Jest takie powiedzenie "Ucz się na cudzych błędach"
Dlatego warto podróżować i poznawać innych ludzi i kultury, żeby móc spojrzeć na swoje problemy z zupełnie innej perspektywy.
Podróże jak najbardziej są pomocne w edukacji społecznej.
Moim zadaniem mają bardzo wielki wływ, dziecko poznaje nowe rzeczy, zjawiska, uczy się poznawania, jak i poznaje emocje, rozwija swoją wyobraźnie.
______________
najlepszy fryzjer na świecie
Proces nauczania w oparciu o wycieczkę wdraża uczniów do samodzielności w myśleniu, do właściwego i poprawnego rozumowania i formułowania logicznych wniosków. Zdarza się, że wycieczki przyczyniają się do rozwijania zainteresowań poznawczych na dłuższą metę. Niejednokrotnie uczniowie dzięki wycieczkom zaczynają interesować się wiadomościami przyrodniczymi, geografią czy historia. Każda wycieczka oprócz walorów poznawczych posiada walory wychowawcze. Między tymi stronami istnieje ścisła współzależność, gdyż procesy dydaktyczne i wychowawcze zachodzą równocześnie. Wychowawca na wycieczce ma możność obserwowania uczniów w różnych sytuacjach i okolicznościach. Dostrzega którzy z nich są bardziej zdyscyplinowane, podporządkowują się regulaminowi i tych którzy pragną zaznaczyć swą niezależność i odrębność. Ma okazję zaobserwować, którzy uczniowie zrażają się trudnościami, a którzy są wytrwali i pełni optymizmu. czy gotowi są do niesienia pomocy innym, czy też są egoistami. Jednym słowem poznaje wychowanków od strony ich postawy moralnej, społecznej oraz cech charakteru.
Na pewno zwiększa to odwagę bo czasem musimy rozmawiać z ludźmi których nie znamy a to pozytywnie wpływa na psychikę.
Stron: 1 2
Przekierowanie